TÉMA Alopecie
Alopecie

Alopecie

Alopecie je vypadávání vlasů a ochlupení na těle, které může mít různé příčiny.

Alopecie vypadávání vlasů a ochlupení na těle, postihuje více než polovinu mužské populace a znatelně méně se objevuje u žen.

Rozeznáváme několik typů alopecie, vždy podle příčiny, způsobu, rozsahu a oblasti na těle, kde dochází k postižení. K vypadávání vlasů může dojít i vlivem léčby – chemoterapie, užívání určitých léků. Nejběžnějším typem alopecie u mužů je tzv. mužská pleš, jejíž původ je pravděpodobně v dědičnosti. Ztráta vlasů je pak trvalá. K alopecii však může dojít i při dlouhodobém stresu nebo vlivem kožní nemoci.

U žen je proces vypadávání vlasů rozdílný, příčinou jsou většinou hormonální změny – puberta, gravidita, menopauza atd. K rizikovým faktorům však patří i chemické namáhání vlasů, procedurami barvení, kulmování, ondulace, a podobně.

Účinná léčba s permanentním výsledkem zatím není známá, používají se sice například kortikosteroidy podávané vnitřním i zevním způsobem, ale jejich účinky nejsou trvalé, ani dlouhodobé.

Alopecie - příznaky

vypadávání vlasů, plešatost, vykřičníkové vlasy, šupiny na kůžiČlánky na téma Alopecie

  • Vypadávání vlasů - alopecie

    Vypadávání vlasů - alopecie

    Alopecie je charakterizována vypadáváním chlupů nebo vlasů na jednom nebo více místech na těle nebo vlasové pokožce. Alopecie se vyvíjí v různých formách. Vlas může sám opět narůst během pár měsíců, může to také trvat několik let, nebo se jedná o úplnou ztrátu vlasů. Tato nemoc je charakterizována vysokou mírou návratnosti. Celý článek

    Padání vlasů, Alopecie


Alopecie patří do témat

Adresář

Alopecie ptejte se v poradně

Diskutujte na téma Alopecie

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku