TÉMA Alopecie
Alopecie

Alopecie

Alopecie je vypadávání vlasů a ochlupení na těle, které může mít různé příčiny.

Alopecie vypadávání vlasů a ochlupení na těle, postihuje více než polovinu mužské populace a znatelně méně se objevuje u žen.

Rozeznáváme několik typů alopecie, vždy podle příčiny, způsobu, rozsahu a oblasti na těle, kde dochází k postižení. K vypadávání vlasů může dojít i vlivem léčby – chemoterapie, užívání určitých léků. Nejběžnějším typem alopecie u mužů je tzv. mužská pleš, jejíž původ je pravděpodobně v dědičnosti. Ztráta vlasů je pak trvalá. K alopecii však může dojít i při dlouhodobém stresu nebo vlivem kožní nemoci.

U žen je proces vypadávání vlasů rozdílný, příčinou jsou většinou hormonální změny – puberta, gravidita, menopauza atd. K rizikovým faktorům však patří i chemické namáhání vlasů, procedurami barvení, kulmování, ondulace, a podobně.

Účinná léčba s permanentním výsledkem zatím není známá, používají se sice například kortikosteroidy podávané vnitřním i zevním způsobem, ale jejich účinky nejsou trvalé, ani dlouhodobé.

Alopecie - příznaky

vypadávání vlasů, plešatost, vykřičníkové vlasy, šupiny na kůžiČlánky na téma Alopecie

 • Vypadávání vlasů - alopecie

  Vypadávání vlasů - alopecie

  Alopecie je charakterizována vypadáváním chlupů nebo vlasů na jednom nebo více místech na těle nebo vlasové pokožce. Alopecie se vyvíjí v různých formách. Vlas může sám opět narůst během pár měsíců, může to také trvat několik let, nebo se jedná o úplnou ztrátu vlasů. Tato nemoc je charakterizována vysokou mírou návratnosti. Celý článek

  Padání vlasů, Alopecie


Alopecie patří do témat

Adresář

Alopecie ptejte se v poradně

Diskutujte na téma Alopecie

Píšeme jinde
 • Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na výbornou polévku, která v těchto mrazech zaručeně zahřeje. Základem je cibule, bílé víno a k podávání nesmí chybět bílá opečená bagetka a sýr. Uvaříme si ji krok za krokem.

 • Vaříme luštěniny

  Vaříme luštěniny

  Hrách, fazole, čočka, cizrna, ale také sója, vigna (naklíčené fazole mungo) či arašídy - to jsou luštěniny, zralá semena luskovin. Luštěniny tvoří základní součást zdravého jídelníčku. Dnes vám dáme tipy k jejich správné přípravě.Zdravě.cz na Facebooku